BÁBKOVÉ DIVADLÁ

Najkrajšie klasické rozprávky sa vám predstavia v podaní najlepších bábkových divadiel na Slovensku. Súbory z viacerých kútov krajiny prichádzajú s populárnymi titulmi a novinkami, ktoré sú odrazom dnešnej doby a potrieb malého diváka. Odteraz už nemusíte nútiť vaše deti, aby sedeli v divadle. Divadlo príde za vami a verte, drobci mu prídu na chuť a veľmi ochotne si počas rozprávky počkajú na jej šťastný koniec. Výhodou je, že v prírodnom amfiteátri majú možnosť hýbať sa a reagovať oveľa spontánnejšie. Vyberte si z desiatok predstavení vaše obľúbené šlágre, divadelné miesto a nechajte sa zlákať do krajiny Za 7 horami. 

Hrali u nás: Divadlo Lienka, Divadelná formácia UŽ, Divadlo Portál, Divadlo z domčeka, Dvor zázrakov, Teáter Komika, Tyjatr, Rolnička, Divadlo Trie(sk)a, Divadlo Žihadlo, Divadlo na hojdačke

KONCERTY

Hudba baví, teší, vzdeláva. Deti sa pri nej uvoľnia a zatancujú si. Učíme ich vnímať rôzne žánre, vedieme ich k folklóru, prinášame nielen hviezdy rozprávkových televíznych kanálov, ale aj tie pre väčších. Aj preto už na našom festivale vystúpil Tomáš Bezdeda, Robo Papp, Martin Repáň a viacero detských folklórnych súborov z celého Liptova. Živá aj reprodukovaná hudba dostane do varu každého, kto sa chce s nami baviť. V predchádzajúcich ročníkoch k nám zavítali Trpaslíci a stálica TV JOJKO, Sníček Hugo a jeho kamaráti.

VZDELÁVANIE

Babka k babce, budú kapce. Staré múdrosti pretrvali dodnes a sú aktuálne aj v modernej dobe. Vám a vašim ratolestiam pomôžeme s ľahkosťou zvládať jej nástrahy a to nielen zvyšovaním finančnej gramotnosti. Naučíme vás ochraňovať prírodu, bezpečne zvládnuť naoko zložité dopravné situácie, dáme rady, čo robiť pri ohrození života a zdravia, ako sa starať o dentálnu hygienu a vysvetlíme, prečo je dôležité nielen zdravo žiť, ale aj jesť a piť. Jednoducho, škola hrou a to aj cez prázdniny.

ŠPORT

10 z 10 doktorov odporúča pohyb na čerstvom vzduchu. U nás športujeme v prekrásnej horskej prírode a to s láskou, ba čo viac, pod dohľadom skúsených trénerov a úspešných reprezentantov. Netradičné rozcvičky, cviky na obratnosť, rýchlosť, dynamiku, rôzne súťaže, hokejbal so známymi hokejistami a k tomu všetkému autogramiády pre lovcov podpisov. Toto si rozhodne nemôžete nechať ujsť.

TVORIVÉ DIELNE A ZÁBAVA

Deti sa potrebujú hrať a my im v tom radi pomôžeme. Máme pre ne pripravené zóny, kde si môžu kresliť, podporovať predstavivosť, zoznamovať sa s novými hračkami, trénovať zručnosť, vyrábať darčeky pre seba a blízkych. Medzi jednotlivými stanovišťami budú vaši drobci stretávať rozprávkové postavičky, pouličných umelcov, komikov, klaunov a žonglérov. Verte či nie, Za 7 horami je vždy kopec zábavy a smiechu, jednoducho Sranda a väčšinou aj Banda.